Pojemnik

Jakie są podstawowe różnice pomiędzy koszami na śmieci a pojemnikami na odpady? Główną różnicą jest zapewne przeznaczenie jednych i drugich. Pojemniki na odpady są z reguły dużej wielkości (od sześćdziesięciu litrów w górę) i przeznaczone do zbierania odpadów na przykład na osiedlach mieszkaniowych, prywatnych posesjach, skąd są wywożone za pomocą śmieciarek. Pojemniki na odpady dzięki swojej gamie kolorystycznej dają nam do zrozumienia na jakie odpady są przeznaczone. I tak na przykład żółte pojemniki na odpady będą służyć składowaniu aluminium oraz tworzyw sztucznych, a do niebieskich wrzucamy karton oraz papier. Kosze na śmieci służą potrzebom indywidualnych osób w mieszkaniach albo firmach.

5b

W związku z tym są dużo mniejsze, stworzone z różnych materiałów, nierzadko oprócz swojego oczywistego przeznaczenia spełniają także funkcję designerską, będąc elementem aranżacji naszego mieszkania.

Choć wiele firm wprowadza obecnie kolorowe kosze na śmieci, celem ich segregowania, często jednak do jednego pojemnika lądują wszystkie rodzaje odpadów. Sytuacja podobnie wygląda w mieszkaniach – sporo osób chcąc zadbać o środowisko naturalne decyduje się na segregowanie śmieci (na przykład poprzez wkładanie ich do worków w odpowiednich kolorach, symbolizujących rodzaj odpadów). Pamiętajmy o tym, że poza standardowymi koszami na śmieci, do codziennego użytku, istnieją także fot. http://ekoprosystem.pl/kosze-na-smieci/5-najpopularniejszych-koszy-na-smieci do zadań specjalnych, używane w przypadku nietypowych rodzajów śmieci. Wśród nich można wyróżnić kosze na zużyte baterie, kosze na odpady niebezpieczne (takie, które mogą zagrozić zdrowiu człowieka) – w przypadku takiego rodzaju koszy wyjątkowo istotne są wszelkiego rodzaju atesty, które musi posiadać producent; kosze bezdotykowe – najczęściej używane w takich miejscach jak laboratoria, czy kosze biurowe, z reguły wykonane z bardzo trwałych materiałów, takich jak stali odpornej na korozję, większość koszy biurowych jest także ognioodporna.

13 myśli do „Pojemnik”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *