Obrządek myśliwski

Myślistwo popularne jest nie jedynie z tego, iż jest zajęciem uprawianym od niesłychanie dawna, jednakże co więcej sławne są ceremoniały i rytuał myśliwski, z którym styka się każdy, kto dopiero wstępuje w krąg myśliwych. Dodatkowo, że myśliwi ustanawiają autonomiczną, zawężoną grupę osób, to w dalszym ciągu dodatkowo w ich kręgu stworzyła się znamienna, rozgłaszana z pokolenia na pokolenia kulturalna więź. Chcąc pozostać myśliwym, wypadałoby potrafić dwa najmocniej świetne i najistotniejsze obrzędy oraz jakie akcesoria myśliwskie stosuje się w myślistwie. Pierwszy obrządek, to przysięga, a drugi, to myśliwski chrzest.

Myślistwo, to ciąg dalszy tradycji, oddzielenie się od zamętu ulic.

Myślistwo istotnie przez długi okres czasu będzie egzystować w naszej kulturze. Zakorzenione od dawna w naszej tradycji myślistwa będą przez cały czas inspiracją artystów, a dla ludzi fortelem na wypoczynek od życia codziennego i zatopieniem się w głuszy przyrody. Obecnie tradycja ta nadal jest ciągnięta, wprawdzie tak masa jak ma sprzymierzeńców, entuzjastów, tak dużo budzi też niejasności, związanych z zabijaniem zwierząt. Pomimo tego łowiectwa nie powinno się umniejszać aż tak wielce. Myślistwo, to nie tylko myślistwo i gonitwa za dziczyzną. To ciąg dalszy kilkusetletniej tradycji, odłączenie się od gwaru ulic, powszedniego pośpiechu.

Zamiłowania do myślistwa i natury

Myślistwo ciągnie za sobą non stop więcej osób. Motywów bodajże jest dużo, nawiązawszy od hobby do dzikiej przyrody, po skłonność do przeżywania ekscytacji w trakcie łowiectwa i zmierzenia się z przyrodą. Nie każdy mimo to, kto myśli o myślistwie, wie, jak myśliwym zostać. Kultura łowiecka towarzyszy ludziom od stuleci. W dalekich czasach była tymczasem celebrowana jedynie przez lepsze warstwy społeczne. Wzajemne myślistwa były rozważane bardziej jako zebrania towarzyskie oraz część tradycji, aniżeli zaspokajanie potrzeb żywienia. Urządzanie takich polowań wiązało się z podporządkowaniem całego dnia bieżącemu wydarzeniu.

7 myśli do „Obrządek myśliwski”

  1. Wspaniałe przedstawienia, bardzo pouczające. Zastanawiam się, dlaczego przeciwległe specjaliści z tej branży nie uświadomić. Musisz kontynuować pisanie. Jestem pewien, że masz już bazę dla wielkich czytelników!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *